Namaz bizi kılar.

Namaz dinin direğidir.

1. Teheccüd Namazı (Gece Namazı)

Posted by inamaz Eylül 20, 2006

Yatsı namazından sonra , daha uyumadan veya bir miktar uyuduktan sonra, kılınacak nafile namaza “gece namazı”denir. Bir miktar uyuduktan sonra kalkılıp kılınırsa “Teheccüd” adını alır. Teheccüd namazı iki rekettan on iki rekata kadardır. İki rekatta bir selam verilmesi daha faziletlidir. (Muhammed Bin Abdullah Hanî, Âdâb, s. 264)

Teheccüd namazı, Rasul-i Ekrem -sallallahü aleyhi ve sellem- Efendimize vacip yani farz hükmündeydi. Bu namaz O’nun ümmeti için sünnet-i müekkededir.

“Gece namazına devam ediniz. Zira bu sizden önceki salihlerin ibadetidir. Çünkü gece ibadeti, Allah’a yakınlık günahlara kefaret olup insanı bedeni hastalıklardan korur ve günahlardan uzaklaştırır.” (Tirmizi, Deavât, 101)

Allâh Teâlâ çok sevdiği ve kâinâtı hürmetine yarattığı Habîb-i Edîb’ne daha fazla lütuflarda bulunmak için teheccüd namazını ona farz kılmıştı.

“Gecenin bir kısmında da sadece sana mahsus bir nafile olmak üzere uykudan kalk, Kur’ân ile teheccüd namazı kıl, Yakındır ki Rabbin seni bir makam-ı mahmuda eriştire.” (el-İsrâ/17, 79)

Rasulullah -sallallâhu aleyhi ve selem- Efendimiz gece namazını hiç terk etmezdi. Öyle ki hastalanacak veya ağırlık hissedecek olsa oturarak kılardı. (Ebû Dâvûd, Tatavvu’, 18) “Sabah namazından önce kılınan iki rek’at nâfile namaz dünyanın tamamından daha hayırlıdır.” (Müslim, Salâtu’l-Müsâfirîn, 96) buyururdu. Gözümün nûru diye tavsif ettiği namazı geceleri daha bir iştiyak ve arzû ile kılardı. Ayakları şişecek kadar kendinde geçerek kıldığı teheccüd namazına olan iştihâsını şöyle dile getirmişti:

“Allâh her peygamberde belirli birşeye karşı aşırı bir istek yaratmıştır. Benim en çok hoşlandığım şey de gece ibâdetidir…” (Heysemî, Mecmau’z-zevâid, II, 271)

Allâh’a yaklaştıran en mühim ibâdet olması hasebiyle ümmetinin de bu nimetten nasiblenmelerini arzû ederlerdi. Öncelikle yakın akrabasından tebliğe başlayan Efendimiz, bir gece Ali ile Fâtımâ -radıyallâhu anhümâ-‘nın kapısını çalmış ve onlara:

– “Namaz kılmayacak mısınız?” (Buhârî, Teheccüd, 5) buyurarak geceyi boş geçirmemelerini istemişti.

Diğer ashâbına da:

“Aman gece kalkmaya gayret edin! Çünkü o sizden önceki sâlih kimselerin âdeti ve Allah’a yakınlıktır. (Bu ibâdet) günahlardan alı kor, hatalara kefâret olur ve bedenden dertleri giderir.” (Tirmizî, De’avât, 101) buyurarak onları huzûrun kaynağına yöneltmek istemişti.

Âile içinde kadın ve erkeğin Allâh’a ibâdet ve sâlih ameller işleme husûsunda birbirlerine destek olmalarının önemine dikkat çeken Efendimiz -sallallâhu aleyhi ve sellem- bilhassa gece namazına kalkmada bu yardımlaşmanın daha da önemli neticeler hâsıl edeceğini şöyle ifâde etmiştir:

“Geceleyin kalkıp namaz kılan, hanımını da kaldıran, kalkmazsa yüzüne su serperek uyandıran kimseye Allah rahmet etsin. Aynı şekilde geceleyin kalkıp namaz kılan, kocasını da uyandıran, uyanmazsa yüzüne su serperek uykusunu kaçıran kadına da Allah rahmet etsin.” (Ebû Dâvud, Tatavvu, 18, Vitir, 13)

Reklamlar

85 Yanıt to “1. Teheccüd Namazı (Gece Namazı)”

 1. nilhan said

  allah sizden razı olsun bizi dahada güzel ibadet şekilleriyle aydınlatın

 2. nilhan said

  allah sizden razı olsun hepimizi yüce yaradan mevlam korusun

 3. hasan said

  çok hoş ALLAH razı o lsun

 4. hasan said

  ALLAH razı olsun teheccüd namazı ve sehiv secdesi hakkında bilgi istiyorum allah razı olsun

 5. inamaz said

  s.a

  hasan kardeşim teheccüd namazı hakkında yeterli bilgi olduğunu düşünüyorum eğer yeterli değilsede size başka kaynaklardan bilgi sunabilirim ayrıca sehiv sevdeside mevcuttur
  buyurun

  https://inamaz.wordpress.com/tag/sehiv-secdesi/

  işte burda

  selametle

 6. Hüseyin said

  ALLAH sizlerden razı olsun öylesine dolaşırken siteye rastladım,çok güzel bir site emeği geçen herkesten ALLAH razı olsun..

 7. hidayet said

  siteyi gördüm çok beyendim
  bu siteyi yapanlardan allah razı olsun…………………………

 8. ibrahim Ethem said

  Siteyi düzenleyen ve insanların daha bilinçli ibadet yapmasına vesile olan herkesten yüce yaratıcı razı olsun.Verilen emeğin her zerresinin mükafatını cennet ve cemaliyle sonuçlandırsın.

 9. şehriban uzundağ said

  ya allah rızası için bir de şu TEHECCÜD NAMAZI’nın nasıl kılındığını yazın..siteniz çok güzell ama ben nasıl kılınıyor bilmiorum..lütfen aydınlatın beni..selametle kalın

 10. Merve SEVİM said

  Ben gerçek anlamda bayadır kılıyorum teheccüd namazını insan kendini huzurlu hissediyor ve Allaha Daha yakın oluyosunuz..İnşAllah herkes kılar Bu siteye emeği geçenlerden Allah Razı Olsun…..

  • Mehmet said

   selamün aleyküm
   bende teheccüd namazini bazen kiliyorum , ama insallah elimden geldigince kilmaya calisacagim,,,
   insan her hangi bir manazini kilinca icinde tarifsiz bir huzur hissediyor ve cok mutlu oluyor . hele birde camide cemaatle kilinca iste onun sevabi da ,huzuru da ,mutlulugu da bambaska ki, onu ancak kilan ve yasayan bilir,
   Allah hepimizin yar ve yardimcisi olsun ,
   bu siteye emegi gecem herkese tesekkürlerimi bir borc bilirim, Allah hepsinden razi olsun
   Allah hayirli isler yapmayi, hayirli insanlarla karsilastirmayi ve herseyin en hayirsili hepimize nasip etsin selam ve dua ile

 11. Ibrahim Sen said

  Selamün Aleyküm
  Allah(c.c) ve onun Resülü Efendimiz(S.A.V)hepiniden ve bütün ümmetinden razi olsun.Allah(c.c)rahmetini kullarinin üzerinden eksik etmesin.Bu devirde ona cooooooooook ihtiyacimiz var

 12. Selamun Aleyküm;
  Bu siteye emeği geçen tüm arkadaşlara ve bu siteye forum yazan tüm müslüman aleminin allahın rahmeti ve bereketi üzerlerine olsun.Allah hepinizden razı olsun…
  Selamun Aleyküm:):)

 13. mehmet said

  Gece birden uyanıyorsunuz ve yatağınızdan uzaklaşarak doğruca abdest almaya gidiyorsunuz. Sonra da gece namazı kılmaya başlıyorsunuz. Geceleri Kuran’ı anlayarak okumaya koyuluyorsunuz hem gece neşesi çok daha duyarlıdır ve dokunaklıdır !

 14. Murat said

  Geceleri hiçbir neden yokken birden uyanıverirseniz bunun üzerine bir düşünün derim.

 15. Orkun said

  1-Ey Örtüsüne bürünen.
  2-3-4 Birazı hariç gece kalk. Gecenin yarısında, yahut bundan biraz eksilt. Veya bunu artır ve ağır ağır Kuran oku.5- Doğrusu biz senin üzerine ağır bir söz indireceğiz
  8-9-10-11-12-13-14 Rabbinin ismini zikret ve her şeyi bırakarak yalnız O’na yönel. O, doğununda batının da Rabbidir. O’ndan başka ilah yoktur. Yalnız O’nu vekil tut. Onların dediklerine sabret ve güzelce ayrıl. Varlık sahibi olup da seni yalanlayanları bana bırak ve onlara biraz mühlet ver. Şüphesiz indimizde onlar için boyunduruklar ve körüklenmiş ateş var. Boğazı tırmalayan bir içecek ve acı veren bir azap vardır. O gün yeryüzü ve dağlar sarsılır ve dağlar, dağılan kum yığınları haline gelir.
  15-16-17-18-19 Firavuna, ona şahitlik eden bir peygamber gönderdiğimiz gibi size de şahitlik eden bir peygamber gönderdik. Firavun elçiye karşı geldi. Biz de onu ağır yakalayışla yakaladık. Eğer inkar ederseniz, çocukları ihtiyarlatan o günden kendinizi nasıl kurtaracaksınız? Gök o gün dehşetinden parçalanır. Allah’ın vadi mutlaka yerine gelir. Bu bir öğüttür. Dileyen rabbine varan bir yol tutar
  20- (Ey nebi) Rabbin senin gecenin üçte ikisinde, bazen yarısında ve bazen da üçte birinde kalktığını biliyor. Senin ashabından bir grup ta böyle amel ediyor. Gece ve gündüzün vaktinin hesabı ancak Allah katındadır. Vakti tam hesap edemeyeceğinizi bildi de sizi affetti. O halde Kur’an’dan ne kadarı kolay okuyabiliyorsanız o kadar okuyun. O biliyor ki sizden bazıları hastadır, bazıları da Allah’ın lütfunu arayan sefer halindeki kişilerdir. Bazıları da Allah yolunda cihat ile meşgul olanlardır. Onun için Kur’an’dan kolayınıza geldiği kadar okuyun. Namazı kılın, zekatı verin ve Allah’a güzel bir borç verin. Ne iyilik yapıp gönderirseniz Allah katında onu bulursunuz ve o sizin için en hayırlı olandır. Onun büyük bir karşılığı da vardır. Allahtan af dileyin şüphesiz o gaffur ve rahimdir.

 16. Kayirgul said

  Allah raazi olsun

 17. emin said

  gece namazı tam olarak nasıl niyet getirilir.
  kader hakında bir açıklama yapabilirmisiniz.
  sitenize çok tşk ediyrum.

 18. yaşar ali said

  bu millete İslamiyeti anlatanlardan ALLAH razı olsun

 19. yaşar ali said

  secde duası nasıl yapılmalı namazdan sonra secdede türkçe dua edilebilirmi ALLAH rası olsun

 20. Selamun Aleyküm
  Allah İslam’a hizmet eden, İslam’ın nurunu yaymak için emek sarf eden tüm kullarından razı olsun. Bu güzel hizmetlerinizi Allah en güzel şekilde mükafatlandırsın.

 21. KARŞIYAKA said

  ALLAH RAZI OLSUN BU NAMAZI DAİM KILAN VE RABBİM TARAFINDAN MÜKAFATLANAN KULLARDAN OLMAYI TÜM MÜMİNLERE NASİP ETSİN

 22. duygu said

  allah bu siteyi hazırlayanlardan bin defa razı olsun allah islamiyeti yaşayan bütün mümin kardeşlerimizi islamiyetin gölgesinden bi an olsun ayırmasın onları ahirette en güzel yerlerde olmayı nasip etsin bütün mümin kardeşlerimizi içlerindede bizi

 23. yasin said

  allah razı olsun
  sizden insnaları uyandırmak aydınlatmak tşkler

 24. canan said

  bu sitede insanları aydınlatıp onlara bilmedigi konularda yardımda bulundugunuz icin ALLAH razı olsun hepinizden

 25. betül said

  teheccüde günahkarlar kalkamazmış doğrumu

 26. betül said

  benim mesajlarıma cevap gelmiyor

 27. mURAt said

  Selamun Aleyküm. Sewgili kardeşlerim..Niyet Nasıl öğle namazı kılamaya niyet ediosanız gece namazına da niyet ettim gece namazı kılmaya diye niyet ediniz…Murat Kardeşim Doğru Dedi.geceleri ansızın uyandığınız zaman bunu düşünün..çünkü allah sebebi olmadan hiçbirşeyi yaptırmaz..Onu inanın ona kulluk edin.unutmayın ki sabır boyun eğmek değildir..sabır mücadele etmektir.Allah hepinizden,hepimizden razı olsun..Allah yardımcınız ve Yardımcımız Olsun..Selametle..Selamun Aleyküm.

 28. duygu said

  teheccüd namazı hakkında vermiş olduğunuz bilgiler için teşekür ederim.evet teheccüde günahkarlar kalkamaz.arkadaşın sorusuna cevaben iletiyorum

 29. talha koca said

  teheccüd namazı hakkında vermiş olduğunuz bilgiler için teşekür ederim.gece namazına kalkmak isteyipte kalkamazsa kişi günahkardır.ALLAH herkese kalkmayı nasip etsin inşallah…..
  bütün din kardeşlerimin dualarını hayırlı ve güzel bir şekilde ALLAH kabul etsin inşallah.ALLAH hepimize güzel ama hayırlı ölümler nasip etsin….GÜZELLİKLERİ VEREN RABBİM KALBİMİZİ İKİ CİHANIMIZI DA GÜZEL EYLESİN…….AMİİİİİN

 30. birgül said

  emeğinize sağlık Allah razı olsun çok güzel ve açıklayıcı olmuş

 31. Esra said

  internet günümüzde zararlı bir takım işlere neden olsada içinde iman bulunan insanlar için çok güzel bir araç.bu işler için niyet çok önemli.içimizdeki niyetigüzel yerlerde kullanma ve aradığımızı bulabilme ayrıca güzel açıklamalarla teheccüd namazına teşvik ettiğinz için çok sağolun.Allah(CC)siz ve sizin gibi iman dolu gönüllerden razı olsun(amin)

 32. emeği gecen herkesten ALLAH razı olsun arkadaşlar site me bakıp yorum yapmanızı isterim allaha emanet olun

 33. emeği gecen herkesten ALLAH razı olsun arkadaşlar site me bakıp yorum yapmanızı isterim allaha emanet olun fbi33387.sitemynet.com

 34. tolga yıldırım said

  ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN ALLAHIN SELAMI RAHMETİ BEREKETİ HEPİMİZİN ÜZERİNE OLSUN.

 35. REYYAN said

  ALLAH RAZI OLSUN.İNŞALLAH BİZDE UYKUMUZU BÖLEREK TEHECCÜD NAMAZLARIMIZI KILARIZ.ALLAH’A EMANET OLUN…

 36. kadir said

  allah hepimize gece namazı kılmayı nasip etsin

 37. birmelekdiliyorum said

  s.a gece namazı hakkında mürşidine tabi olmuş bir arkadaşımdan edindiğim bilgileri aktarmak istiyorum.anlattığı üzere gece namazını 9 rekat olarak kılmamız çok iyi imiş bunun ilk 2 rekatını sabahın farzı ardından 4 rekatını yatsının farzı ve ardından 3 rekatını da vitir vacip namazları gibi kılınıyor fakat niyet tehheccüd namazına niyet ettim diyerek yapılıyormuş.ve slm verdikten sonra allahuekber deyip devam ediliyormuş.ben kabullendim inşallah bu geceden itibaren her fırsatta allahımın izniyle bu şekilde kılacam sizde araştırın allah niyetimizle ibadetlerimizi kabul etsin.. allaha emanet olun.

 38. mehmet said

  allaha hamd senalar olsun rabbim bizi korusun

 39. sena said

  Allah sizden razı olsun.okudukça huzur buluyorum.Rabbim hepinizden razı olsun.Allaha emanet olun

 40. zübeyde said

  Allah rızası için nasıl kılındığını bir yazarsanız sevinirim.Allah hep bizim yanımızda olsun.Allaha her zaman şükredelim.herkes Allah’a emanet olsun.AMİN.

 41. Tarik said

  Teheccüd Namazinin nasil kilinacagini anlatirsaniz cok memnun olacagim duyduguma göre her rekatte 1 Elham ve 12 Kulhuvallahi okunuyormus dogrumudur? ve hangi Zaman arasinda kiliniyor

  Saygilarimla.

 42. mehmet kenger said

  yav eyvallah tamam ama neden hiçbir yerde bu namaz nasıl kılınr annlatılmıyor? bakmadığım yer klmadı herkes faziletinden bahsetmiş ama kimse anlatmamış nasıl kılını diye.
  anlaşılan faziletini herkes biliyor ama kılmasını kimse bilmiyor

 43. mehmet temel said

  bu site mükemmel

 44. mehmet temel said

  yapandan allah razı olsun
  herkesin faydalanacağı bir site

 45. Bugün Recep ayının birinci günü akşam çalar saati oruç tutmak üzere 02.30’a kurdum.Yatmadan Allah’a şöyle dua ettim.Alla’ım nasip olursa senin rızan için yarın oruç tutacağım.Beni saatim çalmadan on dakika önce uyandır dedim.(Saatin sesinden başkaları rahatsız olmasın diye)Ve saatim çalmadan on dakika önce uyandım.İmsaka beş dakika kala iki rekat teheccüd namazı kıldım.Bu namaz zaman olarak uygunmudur?Allah hepimizin ibadetlerini kabul etsin.Amin.Üç aylarınız mübarek olsun.

 46. esaskebanli said

  Hanefi âlimlerinden Abdülhak-ı Dehlevi hazretleri buyurdu ki:
  Fütuh-ul-gayb kitabındaki (Farz namaz borcu olanın Allahü teâlâ, nafile namazlarını kabul etmez) hadis-i şerifi gösteriyor ki, farz borcu olanın, sünnetleri de kabul olmaz. Çünkü sünnetler de nafiledir.

  Gece kaza kılan hem kazasını öder, hem de teheccüd sevabına kavuşur. (Nevadir-i Fıkhıyye)

 47. ALLAH bu siteyi hazırlayan ve düzzenleyenlerden razı olsun.. £YY Müminler:unutmayınki EFENDİMİZ[HZ.MUHAMMED]her gece bu namazı yani teheccüd namazını kılarmış .. ve ALLAH meleklerine her gece sorarmış benden birşey isteyen yokmu diye .. yani bu namazı lütfen kaçırmayalım bu namazı kılanları ALLAH sualsiz cennetine alacaktır!..EY MÜMİNLER:gece saat 3.5’da herkes ALLAH RIZASI için bu namazı kılsın .. ALLAH hepinizden razı olsun 3aylarınız mübarek olsun.. mümin kardeşlerim..

  • Mehmet said

   selamün aleyküm ,
   merhaba Esra hanim;
   sanki benim düsüncelerimi yazmissiniz, agziniza yüreginize saglik,Allah hepimizi sevdigi kullar zümresine koysun , mevlamiza hersey icin sonsuz sükürler olsun, Allah yar ve yardimcimiz olsun, Allah hayirli isler yapmayi, hayirli insanlarla karsilastirmyi ve herseyin en hayirlisini hepimize nasip etsin ,

 48. mehmet kenger sen galiba okumuyorsun bu sitedekileri 2 rekatten 10 rekate kadar çıkar diyor namazda kuran-ı kerim de okunur diyor bilmeyenler fatiha da okuya bilir diyor sen siteyi iyice okumamışsın galba ..

 49. belgin said

  daha önce kadere,imana,dine inanmayan biriyken şimdi inanıyorum siteniz güzel ama daha çok gerekli bilgiler istiyorum.bugün ramazanın 2.günü ve hiç bulmadığım huzurlardayım allahın sevgisi peygamberimizin sevgisi hiç eksilmesin gönlümüzden,gönlümden birşey daha bana yardım edecek arkadaşlar varsa lütfen bana mail atabilirlerse çok sevinirim ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN……….

  • Mehmet said

   selamün aleyküm ,
   merhabalar Belgin ;
   dini konularda sohbet etmeyi, bilgiyi paylasmayi ve bilmediklerimi ögrenmeyi cok seviyorum,
   fazla bilgim yok ama elimden geldigince yardimci olabilirsem ne mutlu bana, bilmedigimiz konularda birbirimize yardimci olabiliriz , benimde bilmediklerimi ben sizden ögrenirim, , Allaha emanet olun , Allah yar ve yardimcimiz olsun .
   Allahim hayirli isler yapmayi ,hayirli insanlarla karsilastirmayi ve herseyin en hayirlisini hepimize nasip etsin, nefesi almak ve aldigimiz nefesi verebilmek cok güzel,
   hoscakalin selam ve dua ile

 50. Azerbaycandan Anar said

  SALAM ALEYKUM GOZEL SITEDI ALLAH SIZDEN RAZI OLSUN

 51. yasin şen said

  Allah c.c razı olsun .verdiginiz bil giler çok güzel.
  Allah C.C AMEL EDENLERDEN ETSİN İNŞ.
  ALLAH C.C ibadetlerimizi kabul günahlarımızı af iman selameti nasip etsin inş.
  selam ve dua ile ALLAH C.C EMANET OLUNUZ.

 52. betul said

  Allah razi olsun! Ne mutlu ki musluman olarak yasiyoruz…

 53. İSKENDER said

  ALLAH razı olsun bizleri ışığınızla aydınlatıyorsunuz mevlam razı olsun işşallah cennette görüçürüz işşalah

 54. BURCU&BURÇİN said

  ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM VERDGNZ BİLGİLER BGERCEKTEN COK GÜZEL.BU KONULARLA İLGİLİ NSOHBET EDECEK BİRİLERİNE ASLINDA ÇOK İHTİYACIM VAR.KONUŞMAK İSTEYEN HERKES ADRESİMİ EKLEYEBİLİR.HAYRLI GÜNLER…
  cause_lovee@hotmail.com

  • Mehmet said

   selamün aleyküm ,
   merhabalar burcu&burcin ,
   dini konularda sohbet etmeyi, bilgiyi paylasmayi ve bilmediklerimi ögrenmeyi cok seviyorum,
   fazla bilgim yok ama elimden geldigince yardimci olabilirsem ne mutlu bana, bilmedigimiz konularda birbirimize yardimci olabiliriz , benimde bilmediklerimi ben sizden ögrenirim, , Allaha emanet olun , Allah yar ve yardimcimiz olsun .

 55. arafat said

  allahın selamı üzerinize olsun .. şüphesiz allahın rahmeti merhameti sabredenlerin üzerinedir . bu teheccüd namazını duyduk okuduk ayetlerlen şu var bu bize farz oldu şüphesiz inanlar için bir kurtuluş vardir … allah sizlerlen olsun . selamün aleyküm..

 56. Orhan said

  Allah bu sitenin kurulnasına emeği geçen tüm kardeşlerimizden razı olsuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuun

 57. HANDE said

  hiç te iyi bilgiler yok hehe
  saka saka

 58. Turgut said

  Allah sizden razi olsun sizin gibi sitelerin sayisini arttirsin.Gercekten cok bilmedigimiz sey var sizin sayenize ögreniyoruz.

 59. semra said

  benim ikitane sorum olacakti lutfen cevaplarsaniz sevinirim..
  teheccud namazina nasil niyet edilir?
  teheccud namazini kilmak icin illa once uyumakmi gereklidir yoksa bekleyipde kilabilirmisin?

  Allah sizden binlerce kez razi oslunn..

 60. Seydanin ERi said

  Semra kardes………

  Niyet ettim Allah rizasi icin Teheccüd namazi kilmaya deseniz yeterlidir…

  Uyumak sart degildir. Fakat uyuyup gecenin sabaha yakin kisminda (imsaktan önce)
  kilmak daha makbul ve faziletlidir….

  Mevlam hepimizi seher vakti ona dua ve iltica edenlerden kilsin…

 61. guray said

  selam aleyküm arkadaşlar,gece(teheccüt)namazı sabah namazının sünnetini nasıl kılıyorsan gene namazınıda öyle kılacaksın sadece niyet faklı olucak.yani şöyle:niyet ettim Allah rızası için 2 rekat gece namazı kılmaya diyeceksin ve sabah namazında nasıl kılıyor fatiha suresinden önce subhanekeyi nasıl okuyor ve fatiha suresinden sonra hangi zammı sureyi okuyorsan okuyorsun ve nasıl devam ediyorsan aynı şekilde devam edeceksin.unutmayalım ameller niyetlere göredir.niyet faklılığıyla aynı sureleri okuyarak her namazı kılabilirsin.cenaze namazı hariç..düşün teravih namazıda niyeti dışında diğer namazlar gibidir..yav Allah aşkına bir tane ilmuhal alın.. okuyun orada her şey yazıyor.kendinizi eleştirin siteyi değil.internete girdiğiniz bu bilgisayarı bilgisayar satan yerden almasını biliyorsunzuda namazları kılmayı öğreten kitapların nerede satıldığını yada her hangi bir cami imamından öğrenebileceğinizi neden düşünmüyorsunuz he ! hem bu ücretsizde!lütfen bilinçli yaşayalım islamiyeti.bak gayri müslimler aya çıktı aya..ben sen neredeyiz…uyan uyan bende dahil.Allaha emanet olun mümin ve müminat müslim ve müslimat

 62. sevda said

  Allah sizden razı olsun. Bizi aydınlattığınız için allah size cenneti bağışlasın

 63. KARA PENÇE said

  çok doru bu namazı eş ler birlikte kılarsa onlarda allah katında çok namaz kılanlar arasın da yer alacaktırlar…

 64. Efkan said

  Öncelikle Esselamü aleykum herkese,bizimle bu bilgileri paylaştığınız için teşekkürler.Sitede bakıyorumki Allah (c.c) nin yüce adını küçük harfle yazıyorsunuz.Buna dikkat ederseniz iyi olur hepinize hayırlı geceler.

 65. Ece said

  SAĞOLUN LLAH SZİDEN RAZI OLSUN BU SİTEDE EMEĞİ GÇN HERKESE SONSUZ TEŞEKKÜRLER….
  ALLAHA EMANET OLUN…..

 66. tugba said

  ALLAH(c.c) razi olsun hepinize tesekkur ederim

 67. Özlem said

  Allah sizden razı olsun çok güzel konulara değinmişsiniz, devamını dilerim…

 68. Fransadan @li said

  Selamun Aleykum, Allah sizlerden razi olsun bizlere bu bilgileri aktardiginiz icin. Cenabi Allah yar ve yardimciniz olsun.

 69. Anonim said

  […] […]

 70. Bir Dost said

  Hic bilenle bilmeyen bir olurmu..

  Bilenlerden ve bilgilendirenlerden Allah C.C. razi olsun,
  bilmeyen ve bilmek istemeyenlere ise Allah C.C. dogru yolu buldursun.

 71. Bir Dost said

  Hic bilenle bilmeyen bir olurmu…

  Bilenlerden ve bilgilendirenlerden Allah C.C. razi olsun,
  bilmeyen ve bilmek istemeyenlere ise Allah C.C. dogru yolu buldursun.

 72. elya said

  allah razi olsun bu turlu guzel haberlerle bizi bilgilendiriyorsunuz allah gunahlarimizi bagislasin ve bizi dogru yoldan sarpdirmasin amin!

 73. demet said

  selamun aleyküm ben yaşadıgım bişeyi anlatmak istiyorum 2 gün önce bi deprem oldu ve ben bu depreme uyandım sabaha kadar uyuyamadım bu bana bi uyarı gibi geldi sabaha kadar aklımdaki tek soru ya ben bu depremde ölseydim yaşadıklarım için nasıl hesap verecektim en önemlisi ben napıcaktım tabiki elhamdürüllah müsllümanım ama bunu demekle bitmiyo müslümanız ama gerçekten dinimizi yaşamıyoruz tapmışız bi dünya malına başka birşey degil ben bunu burda yazdım biliyorumki ben gibi insan çok burdan onlara sesleniyorum yalvarırım dinimizi unutmayalım bu dünya geçiçi bi gün kara topragın altına giricez ben dogru yolu buldum sıra size… hayırlı akşamlar.

  • Mehmet said

   selamün aleyküm ,
   merhaba Demet hanim ,
   atlattiginiz depremi, duygularinizi cok güzel aciklamissiniz, agziniza yüreginize saglik, fikirlerinize fazlasiyla katiliyorum,
   dini konularda sohbet etmeyi, bilgiyi paylasmayi ve bilmediklerimi ögrenmeyi cok seviyorum,tabiki seytan ve nefiste görevini yapiyor, bizi kötü yola ve günah islemeye sevkediyor,Cenab-i Allah hepimize dinimizi tam layiki ile yasamak nasip etsin,

   Allaha emanet olun , Allah yar ve yardimcimiz olsun .
   mevlam hayirli isler yapmayi, hayirli insanlarla karsilastirmayi ve herseyin en hayirlisini bizlere nasip etsin

 74. Mehmet said

  selamün aleyküm
  bende teheccüd namazini bazen kiliyorum , ama insallah elimden geldigince kilmaya calisacagim,,,
  insan her hangi bir manazini kilinca icinde tarifsiz bir huzur hissediyor ve cok mutlu oluyor . hele birde camide cemaatle kilinca iste onun sevabi da ,huzuru da ,mutlulugu da bambaska ki, onu ancak kilan ve yasayan bilir,
  Allah hepimizin yar ve yardimcisi olsun ,
  bu siteye emegi gecem herkese tesekkürlerimi bir borc bilirim, Allah hepsinden razi olsun
  Allah hayirli isler yapmayi, hayirli insanlarla karsilastirmayi ve herseyin en hayirsili hepimize nasip etsin selam ve dua ile

 75. allah sizden razi olsun.allah namazlarinizi qebul etsin.allah her isde komeyniz olsun insaallah.

 76. ulfet said

  UCA ALLAH SIZDAN RAZI OLSUN

 77. ahmet said

  allah razi olsun cok yarrdimci oluyorsunuz

 78. Furkan said

  Allah razı olsun odevime çok yardımcı oldu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: